KODEL NE MALKOS?

  • Sulyginus malkų ir akmens anglies, briketų, granulių kainas, gali pasirodyti, kad kūrenti malkomis kainuoja pigiau. Tačiau...


KELI PAPRASTI SKAIČIAVIMAI

  • Malkos parduodamos kubiniais metrais, todel lyginant akmens anglies, briketų ir malkų kainas būtų patogu suvienodinti vienetus. Padalinkime malkų kainą iš jų tankio koeficiento, kuris parodo, kiek sveria vienas kubinis metras malkų. Pasirodo, kad norint gauti 1t malkų kainą, ąžuolo kubinio metro kainą reikėtų padalinti iš 0,45, o eglės ar alksnio iš 0,3. Tokiu būdu, lygindami malkų ir akmens anglies kainą už toną (net nepaisydami jų išskiriamo šilumos kiekio), matome, kad malkų kaina padidėja maždaug trigubai.
  • Kitas parametras, į kurį reikia atsižvelgti, yra degimo šiluma (kaitrumas, kaloringumas). Tai yra degimo metu išskiriamas šilumos kiekis. Malkos skiriamos į tris kaitrumo grupes. Jų kaloringumas svyruoja nuo 1500 iki 2500 kcal/kg. Daugiausiai šilumos išskiria ąžuolo, beržo, uosio malkos, šiek tiek mažiau pušies bei juodalksnio, o mažiausiai eglės, liepos, baltalksnio malkos. Tuo tarpu akmens anglies kaloringumas siekia 5000-7000 kcal/kg, briketų - 3500-4500 kcal/kg.
  • Pagaliau reikia įvertinti ir malkų drėgnumą. Uždaroje, gerai vėdinamoje patalpoje malkas patariama džiovinti apie dvejus metus. Tuo metu akmens anglies ar briketų džiovinti nereikia.

  • Išeina, kad 1t. akmens anglies atitinka 1,5 t. pjuvenų briketų, 2,0 t. durpių briketų arba 3,0 t. malkų( apie 6-7 kub.m.)
Palyginti